Hvorfor Elprint?

Bli kjent med oss

Vi har personale med høy faglig dyktighet og mange års erfaring innenfor mønsterkort og produksjon. Alle data blir grundig gjennomgått før produksjonen starter.

Vi tar ansvaret for at det vi leverer lever opp til dine krav. Vi håndterer informasjon om våre kunder og data samt produsenter med fortrolighet. Vi yter profesjonell og respektfull håndtering av eventuelle uoverensstemmelser. Vi legger vekt på troverdig, åpen og ærlig kommunikasjon.

Gode grunner til å velge oss

God pris og tidsbesparing

Vi tilbyr konkurransedyktige priser. Vår tekniske løsning, Macaos, og vårt nettverk av kvalitetssikrede produsenter, dekker alle behov innen elektronikk- og mekanikkproduksjon.

Vår tekniske løsning sørger for at du som kunde sparer tid i bestillingsprosessen. Det er både fordi løsningen er svært enkel å bruke og fordi store deler av prosessen er automatisert. Du kan raskt sammenligne tilbud fra flere fabrikker for beste pris og levering. Det er minimalt med EQ som må besvares. Kommunikasjon skjer direkte og enkelt og hindrer forsinkelser. Våre nøye utvalgte produsenter, har kort leveringstid og du får produktet ditt til avtalt tid.

Rådgivning

Du får fra start til slutt glede av vår erfaring og rådgivning når du skal designe et nytt mønsterkort og/eller kretskort. Vi guider deg ved både design og bestilling av kortet. Det kan for eksempel være råd om hvilke spesifikasjoner du skal holde deg innenfor for å få den beste prisen. Vi hjelper daglig våre kunder med å finne den beste løsningen i henhold til spesifikasjoner, produktkrav, produksjonstid og pris.

Alle bestillinger blir gjennomgått for designregler og produserbarhet av våre dyktige medarbeidere med mange års erfaring med CAM/mønsterkort og montasje/PCBA.

Vi har et nettverk av godkjente leverandører/ produsenter som dekker våre leveringsbehov. Samtlige benytter vår tekniske løsning for å ivareta sikkerhet, kvalitet, pris og levering til våre kunder. Produksjonen er i samsvar med IPC, UL og ISO

Les mer om CAM her

Høy kvalitet

Kvalitet er en nøkkel til suksess. Våre erfarne ingeniører og en formidabel «knowhow» hos våre medarbeidere og samarbeidspartnere, sikrer at du får den beste kvalitet.

Bærekraft og sikkerhet

Bærekraft er sentralt i alt vi gjør. Vi jobber for bærekraftig produksjon av elektronikk. Alle våre leverandører skal følge gjeldende regler for bærekraftig produksjon, inkludert EU RoHS og EU REACH SVHC.

Sikkerhet er viktig. Vår tekniske løsning er et kryptert, sky-basert system som gir partene tilgang til nødvendige data, og ikke mer enn de trenger for deres del av leveringskjeden. Produksjonsdata blir ikke overført via e-post, og data lagres på flere sikre servere.

Vår historie

Fra kjellerfabrikk til produksjon i Kina

Elprint var i utgangspunktet en produsent av mønsterkort med egen fabrikk i Bergen fra 1973 til 2008. Det hele startet som en liten kjellerfabrikk grunnlagt av Helge K. Nilsen. Sakte, men sikkert ble fabrikken utviklet med moderne maskiner og den nyeste teknologien. Etter hvert ble Elprint en av de mest avanserte mønsterkortfabrikkene i hele Norden.

Fabrikken ble lagt ned i 2008. I stedet for bygget vi et solid nettverk av fabrikker i Kina. I dag skjer vår produksjon primært der. Sammen med våre ansatte i Shenzhen, har vår grunnlegger og CTO, Helge K. Nilsen, personlig besøkt og valgt ut alle fabrikkene vi bruker. Disse blir kontinuerlig fulgt opp og regelmessig kvalitetssikret av våre ansatte både i Shenzhen og Norge.

I 2019 tok vi steget videre og utvidet vårt tilbud med komponenter og montering av kretskort. I dag leverer vi mønsterkort og kretskort i alle tenkelige varianter, og alt av tilbehør til kortene.

De siste årene har vi også utviklet en testjigg for testing av monterte kort. Vårt testsystem er et godt og rimelig testsystem basert på 3D-printing og skreddersydd software. Forskjellen i pris mellom det som tradisjonelt tilbys av testmuligheter og en testløsning bestilt gjennom oss vil være dramatisk, med opptil 90% reduksjon i pris. Dette gjør testingen så kostnadseffektiv at det vil lønne seg å teste, også i tilfeller hvor svært få kort skal testes. På denne måten vil vi bidra til å redusere svinn i elektronikkproduksjonen og øke levetiden til elektroniske enheter.

Vi har en stor fordel med vår egenutviklede programvare – Macaos Enterprise. Den ble opprinnelig benyttet i fabrikken vår i Bergen. Siden den gang har vi videreutviklet teknologien slik at alt fra salg, bestilling, produksjon og levering skjer både enkelt og effektivt. I dag brukes den både av våre salgskontorer og leverandører. Den er også tilgjengelig for kunder som ønsker å benytte den.

Elprint Norge har fremdeles hovedkontor i Bergen, hvor vi har sterk tilhørighet. Vi har i tillegg kontor i Shenzhen (Kina) som har tett kontakt med våre leverandører. I Danmark har vi et søsterselskap, Elprint Aps, som vi samarbeider svært mye med. Fra og med 2023 har vi også etablert oss i Oslo med tilholdssted i Teknologihuset Rebel.

Etter 50 år i elektronikkbransjen har Elprint bygget et solid globalt nettverk. Sammen med vår altomfattende teknologiske løsning, gjør dette oss i stand til å levere de beste produktene på den korteste tiden til den gunstigste prisen.

La oss hjelpe deg

Kom i gang selv